Strona główna » Historia zmian w programach » Faktura VAT » Rok 2022 » Wersja 5.397.2022

Faktura VAT - zmiany w wersji 5.397.2022

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 21. października 2022)

  • Wprowadzono zmiany w zakresie integracji programu z Krajowym Systemem e-Faktur.
  • W Konfiguracji dodano zakładkę "Krajowy System e-Faktur", a w niej włącznik umożliwiający opcjonalne włączenie dostępności integracji z Krajowym Systemem e-Faktur, parametr określający sposób uwierzytelniania w systemie: poprzez logowanie z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub poprzez token autoryzacyjny oraz parametr umożliwiających podanie i zapamiętanie tokenu w przypadku uwierzytelniania tokenem.
  • Krajowy System e-Faktur umożliwia uwierzytelnianie użytkownika na dwa sposoby W przypadku uwierzytelniania podpisem musi być to podpis właściciela firmy lub osoby urzędowo upoważnionej. Może być to też pieczęć firmowa w której numer NIP jest tożsamy z numerem NIP firmy do której próbuje uzyskać się dostęp. Token uwierzytelniający to ciąg cyfr i znaków, który może wygenerować wyłącznie właściciel lub osoba przez niego upoważniona czyli taka, która uzyskała w systemie poświadczenie umożliwiające nadawanie tokenów. Zamysłem mechanizmu logowania przez token jest wyeliminowanie konieczności każdorazowego logowania się do systemu z użyciem podpisu kwalifikowanego. Na ten moment program Faktura VAT nie umożliwia generowania tokenów, ale umożliwia autoryzację w systemie z użyciem tokenu.
  • W przypadku użycia opcji "Pobierz dane z Krajowego Systemu e-Faktur" znajdującego się pod prawym przyciskiem myszy na oknie "Rejestr dokumentów" z systemu pobierane są dokumenty znajdujące się w centralnym repozytorium faktur. Oznacza to, że do programu importowane są automatycznie dokumenty wystawione także w każdym innym programie o ile wcześniej zostały wysłane do KSeF.

  • Zmiany w programie Faktura VAT w wersji późniejszej 5.398.2022 z dnia 4. listopada 2022

  • Zmiany w programie Faktura VAT w wersji wcześniejszej 5.396.2022 z dnia 13. października 2022

Zobacz inne programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Rachunek
Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, obsługa KSeF, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Więcej informacji
Sprzedaż i Magazyn
Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą KSeF oraz JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Więcej informacji

Zobacz programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga
Księga

Dostosowany do Polskiego Ładu program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK, e-Deklaracji oraz pobieranie dokumentów z KSeF.

Więcej informacji
Ryczałt
Ryczałt

Dostosowany do Polskiego Ładu program księgowy do rozliczania ryczałtu (ewidencji przychodów), VAT, kilometrówki. Możliwość wysyłki JPK, e-Deklaracji oraz pobieranie dokumentów z KSeF.

Więcej informacji
Mała Księgowość
Mała Księgowość

Dostosowany do Polskiego Ładu wielofirmowy program księgowy. Rozliczanie KPiR, ryczałtu, VAT, PIT, kilometrówki, środków trwałych, wysyłka JPK, e-Deklaracji, pobieranie danych z KSeF.

Więcej informacji
Kadry i Płace
Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, ewidencja czasu pracy, wyliczanie wynagrodzeń, eksport do Płatnika i ZUS-PUE, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.

Więcej informacji