Strona główna » Historia zmian w programach » Rachunek » Rok 2022 » Wersja 6.316.2023

Rachunek - zmiany w wersji 6.316.2023

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 10. grudnia 2022)

 • W ramach aktualizacji udostępniono całkowicie nową, napisaną od podstaw aplikację. Do nowej aplikacji przeniesiono wszystkie dotychczasowe funkcjonalności programu jak również wprowadzono szereg innowacji.

 • Widoki danych powiązanych:
  Każdy widok posiada na dole zakładki z widokami powiązanych danych. Po zaznaczeniu kursorem danego wpisu w zakładkach na dole automatycznie pokazują się tabele z powiązanymi danymi. Np. okno "Dokumenty" posiada zakładkę "Pozycje" z widocznymi pozycjami zaznaczonego dokumentu. Okno "Kontrahenci" zawiera zakładkę "Dokumenty" zawierającą spis dokumentów wystawionych kontrahentowi oraz zakładkę "Należności" z listą nierozliczonych dokumentów zaznaczonego kontrahenta. Okno "Towary i usługi" zawiera zakładkę z listą dokumentów zawierających zaznaczony towar lub usługę.

 • Szybki podgląd danych
  Szybki podgląd to dodatkowa zakładka na głównych widokach pozwalająca w sposób tabelaryczny przedstawić dane z poszczególnych komórek tabeli. Czyli np. w widoku "Dokumenty" można niezależnie od głównej tabeli ustawić widoczność dodatkowych danych. Opcja daje szybszy dostęp do danych bez konieczności wchodzenia w podgląd, a tym samym poprawia ergonomię programu.

 • Możliwość zmiany wielkości okna dokumentu
  Okno dokumentu można rozszerzać, zwężać oraz maksymalizować. Zakładki zmieniają proporcjonalnie rozmiar wszerz, a siatka danych dostosowuje się do wysokości okna.

 • Ścisła walidacja danych
  Dane typu NIP, PESEL, REGON, numery kont, adresy e-mail są weryfikowane pod kątem poprawności. Weryfikowana jest nie tylko długość i brak niedozwolonych znaków, ale także liczone są sumy kontrolne. Nie ma więc możliwości pomylenia np. NIP lub numeru konta.

 • Możliwość bezpośredniej wysyłki e-mailem dowolnego wydruku
  Na każdym oknie potwierdzenia wydruku znajduje się przycisk "E-mail" umożliwiający oprócz wydruku czy zapisu do PDF także bezpośrednią wysyłkę pliku z wydrukiem e-mailem.

 • Obsługa protokołów MAPI i SMTP
  Dostępne są trzy sposoby wysyłania e-maili z programu:
  - Standardowy bezpośrednio z programu bez konieczności konfiguracji czegokolwiek
  - Przez program zainstalowany na komputerze np. Outlook lub Thunderbird.
  - Przez swoje konto pocztowe z użyciem protokołu SMTP.

 • Okno "Należności"
  Dodano nowe okno główne "Należności" zawierające listę nierozliczonych dokumentów. Widok pozwala na szybkie filtrowanie dokumentów rozliczonych oraz nierozliczonych, szybkie rozliczenie dokumentu oraz filtrowanie względem dat lub kontrahentów.

Zobacz inne programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Faktura VAT
Faktura VAT

Program do wystawiania faktur VAT z obsługą KSeF i JPK. Proste i szybkie fakturowanie, wszystkie rodzaje dokumentów, wielowalutowość, baza kontrahentów, towarów i usług oraz tworzenie zestawień sprzedaży. Zgodność z RODO.

Sprzedaż i Magazyn
Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą KSeF oraz JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Zobacz programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga
Księga

Dostosowany do Polskiego Ładu program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK, e-Deklaracji oraz pobieranie dokumentów z KSeF.

Ryczałt
Ryczałt

Dostosowany do Polskiego Ładu program księgowy do rozliczania ryczałtu (ewidencji przychodów), VAT, kilometrówki. Możliwość wysyłki JPK, e-Deklaracji oraz pobieranie dokumentów z KSeF.

Mała Księgowość
Mała Księgowość

Dostosowany do Polskiego Ładu wielofirmowy program księgowy. Rozliczanie KPiR, ryczałtu, VAT, PIT, kilometrówki, środków trwałych, wysyłka JPK, e-Deklaracji, pobieranie danych z KSeF.

Kadry i Płace
Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, ewidencja czasu pracy, wyliczanie wynagrodzeń, eksport do Płatnika i ZUS-PUE, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.