Strona główna » Historia zmian w programach » Sprzedaż i Magazyn » Rok 2016 » Wersja 3.189.2017

Sprzedaż i Magazyn - zmiany w wersji 3.189.2017

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 16. grudnia 2016)

  • W Konfiguracji w zakładce "Dokumenty" dodano nowy parametr "Nie pozwalaj na zmiany w dokumentach sprzed inwentaryzacji, zafiskalizowanych i rozliczonych" (domyślnie włączony). W przypadku gdy opcja jest zaznaczona program nie pozwala na dokonanie jakichkolwiek modyfikacji w dokumentach, które zostały już zafiskalizowane, rozliczone częściowo lub w całości oraz wystawionych przed datą ostatniej inwentaryzacji. Wyłączenie opcji powoduje, że program wyświetla ostrzeżenie, ale umożliwia dokonanie modyfikacji.
  • Umożliwiono zaznaczanie kilku dat lub elementów na drzewach filtrów bocznych na oknach "Rejestr dokumentów", "Kartoteki i usługi" oraz "Rozliczenia". Aby zaznaczyć więcej niż jeden element na liście i drzewie należy go kliknąć z wciśniętym na klawiaturze klawiszem Ctrl lub Shift.
  • Umożliwiono realizację dokumentu "Zamówienie" lub "Zamówienie walutowe" na podstawie oferty. W celu szybkiego sporządzenia zamówienia z oferty należy zaznaczyć daną ofertę i wybrać przycisk "Realizuj".
  • W dokumentach "Oferta" oraz "Oferta walutowa" zmieniono oznaczenie "Termin płatności" na "Oferta ważna do". Dotyczy to zarówno okna dokumentu jak i wydruków.
  • Zmieniono treść stopki na dokumentach "Rachunek" na "Sprzedawca zwolniony podmiotowo z podatku VAT (podatku od towarów i usług) na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o podatku od towarów i usług".
  • Usprawniono mechanizm kopiowania dokumentów. Dotychczas kopiowane dokumenty zachowywały daty dokumentów kopiowanych. Obecnie podczas wklejania dokumentów ze schowka dokumenty wklejone mają nadawane aktualne daty wystawienia oraz sprzedaży jak również względem aktualnej daty liczona jest data terminu płatności.
  • Usprawniono działanie podglądu wydruku. W przypadku dostępnej zbyt małej ilości pamięci do wygenerowania podglądu wydruku program próbuje utworzyć podgląd obniżając jakość grafiki podglądu.