Strona główna » Historia zmian w programach » Mała Księgowość » Rok 2022 » Wersja 5.363.2022

Mała Księgowość - zmiany w wersji 5.363.2022

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 11. lutego 2022)

 • Na oknie dodawania lub edycji składek ZUS za dany miesiąc (Podatki - Składki ZUS - Dodaj lub Zmień...) w sekcji "Składka na ubezpieczenie zdrowotne" dodano pole "Podstawa [zł]". Wpisanie podstawy zdrowotnego powoduje przeliczenie wysokości składki zdrowotnej w polu "Wysokość składki [zł]". Wyliczana wysokość składki zależy od wskazanej aktualnemu właścicielowi bądź wspólnikowi formy opodatkowania i uzyskanego dochodu (lub przychodu w przypadku ryczałtu) proporcjonalnie do liczby posiadanych udziałów.
 • W firmach rozliczających podatek na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego dodano w Konfiguracji w zakładce w zakładce "Ryczałt i podatek od przychodów" przełącznik "Jako podstawę zdrowotnego stosuj przychód z poprzedniego roku podatkowego". Zaznaczenie przełącznika powoduje, że podstawa do wyliczenia składki zdrowotnej w Podatki - Składki ZUS - Dodaj lub Zmień... wyliczana jest na podstawie ewidencji przychodów z poprzedniego roku podatkowego. Powoduje to także oznaczenie odpowiednich pól w generowanym dla Płatnika lub ZUS PUE pliku KEDU.

 • Zmiany w późniejszej wersji 5.364.2022 z dnia 17. lutego 2022

  Wprowadzono poprawki w strukturze pliku wymiany danych pomiędzy Małą Księgowością, a Płatnikiem (KEDU). Więcej informacji...

 • Zmiany we wcześniejszej wersji 5.362.2022 z dnia 4. lutego 2022

  Umożliwiono utworzenie i wysłanie do systemu e-Deklaracje deklaracji rocznej PIT-36 za 2021 rok. Więcej informacji...

 • Zmiany w poszczególnych latach:
  2023
  2022
  2021
  2020
  2019
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010

Zobacz inne programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga
Księga

Dostosowany do Polskiego Ładu program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK, e-Deklaracji oraz pobieranie dokumentów z KSeF.

Więcej informacji
Ryczałt
Ryczałt

Dostosowany do Polskiego Ładu program księgowy do rozliczania ryczałtu (ewidencji przychodów), VAT, kilometrówki. Możliwość wysyłki JPK, e-Deklaracji oraz pobieranie dokumentów z KSeF.

Więcej informacji
Kadry i Płace
Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, ewidencja czasu pracy, wyliczanie wynagrodzeń, eksport do Płatnika i ZUS-PUE, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.

Więcej informacji

Zobacz programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Faktura VAT
Faktura VAT

Program do wystawiania faktur VAT z obsługą KSeF i JPK. Proste i szybkie fakturowanie, wszystkie rodzaje dokumentów, wielowalutowość, baza kontrahentów, towarów i usług oraz tworzenie zestawień sprzedaży. Zgodność z RODO.

Więcej informacji
Rachunek
Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, obsługa KSeF, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Więcej informacji
Sprzedaż i Magazyn
Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą KSeF oraz JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Więcej informacji