Strona główna » Program do faktur VAT marża

Program do faktur VAT marża

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM
Program do faktur VAT marża

Faktura VAT to nowoczesny program do fakturowania umożliwiający m. in. wystawianie faktur procedura marży. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie dokonuje się handlu używanymi przedmiotami więc np. w komisach lub antykwariatach, ale także w biurach podróży. Intuicyjna obsługa sprawia, że wystawianie faktur procedura marża jest szybkie, łatwe i przyjemne.

Faktura VAT jest programem w pełni elastycznym więc znajdzie zastosowanie nie tylko tam gdzie potrzebne jest wystawianie faktur procedura marży. Posiada bowiem szereg innych funkcjonalności, które sprawiają, że program jest uniwersalny i znajdzie zastosowanie także w innych branżach. Umożliwia bowiem m. in. także: generowanie i wysyłkę JPK, wystawianie faktur zwykłych, zaliczkowych, końcowych, VAT-RR, walutowych. Ponadto potrafi kontrolować należności, współpracuje z bazą GUS oraz umożliwia generowanie dziesiątek przeróżnych raportów sprzedażowych ułatwiających analizę finansów przedsiębiorstwa.

Czym jest faktura procedura marży (dawniej faktura VAT-marża)

Według przepisów marża w podatku VAT to różnica pomiędzy kwotą sprzedaży, a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę podatku. Zgodnie z tą definicją sprzedawca odprowadza podatek tylko od różnicy pomiędzy kwotą sprzedaży, a zakupu. Konsekwencją tego jest brak możliwości odliczenia VATu od zakupu. Na fakturze procedura marży nie ma wyszczególnionej kwoty podatku oraz stawek VAT oraz musi znajdować się na niej informacja, że jest to właśnie taki dokument. Z reguły stosuje się to przy odsprzedaży przez firmy przedmiotów kupionych od osób prywatnych gdzie dokumentem zakupu nie jest faktura lecz umowa cywilno-prawna. Zgodnie z ustawą faktury VAT marża mogą wystawiać podatnicy, którzy: świadczą usługi turystyczne, dokonują dostaw towarów używanych, dokonują dostaw przedmiotów kolekcjonerskich i antyków, dokonują dostaw dzieł sztuki.

Jak wystawić fakturę procedura marży

Faktury procedura marży (VAT-marża) można w bardzo prosty sposób wystawiać w aplikacji Pakiet Przedsiębiorcy Faktura VAT. Można go pobrać za darmo klikając w przycisk Pobierz Program. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do opisu programu do wystawiania faktur VAT-marża.