Strona główna » Historia zmian w programach » Księga » Rok 2017 » Wersja 3.196.2018

Księga - zmiany w wersji 3.196.2018

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 18. grudnia 2017)

  • Wprowadzono możliwość automatycznego wypełniania księgi przychodów i rozchodów danymi pochodzącymi z plików JPK_VAT. Podczas importu pliku JPK_VAT od strony rejestrów VAT (Dane - Pobierz zewnętrzne dane - Pobierz z pliku...) program pyta czy wypełnić również księgę przychodów i rozchodów. W przypadku potwierdzenia z jednolitego pliku kontrolnego przenoszone są dane zarówno do rejestrów VAT jak i do księgi wraz z zachowaniem powiązania dokumentów. Kolumny do jakich wstawiane są zdarzenia gospodarcze zależą od ustawień domyślnych kolumn w Konfiguracji w zakładce "Księga i podatek dochodowy".
  • Wprowadzono możliwość automatycznego księgowania całkowitej miesięcznej lub kwartalnej sprzedaży do księgi przychodów i rozchodów na podstawie rejestru VAT sprzedaży. Na oknie rejestru VAT sprzedaży pod prawym przyciskiem myszy dodano opcję "Zaksięguj sprzedaż w księdze", którego wciśnięcie powoduje zaksięgowanie sprzedaży jedną pozycją do księgi. Kolumna do jakiej wstawiana jest pozycja zależy od ustawień domyślnej kolumny w Konfiguracji w zakładce "Księga i podatek dochodowy".

Zmiany w późniejszej wersji 3.197.2018 z dnia 20. grudnia 2017

Poprawiono stabilność i ergonomiczność pracy aplikacji. Więcej informacji...

Zmiany we wcześniejszej wersji 3.195.2017 z dnia 28. listopada 2017

Uaktualniono deklarację VAT-8 do wersji 8 oraz umożliwiono kopiowanie danych do zewnętrznych aplikacji, np. do Excela lub Notatnika. Więcej informacji...