Strona główna » Historia zmian w programach » Ryczałt » Rok 2022 » Wersja 5.379.2022

Ryczałt - zmiany w wersji 5.379.2022

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 18. lipca 2022)

Poprawiono działanie opcji sprawdzania czy kontrahent jest na tzw. białej liście podatników VAT. Biała lista podatników VAT to inaczej wykaz podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT. Prowadzony jest przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej KAS. Dotychczas podczas sprawdzania wyświetlały się informacje o tym, że podatnik znajduje się na liście, bądź się na niej nie znajduje lub informacja o błędzie bez precyzowania przyczyny. Obecnie w przypadku błędu wyświetlana jest informacja o przyczynie braku możliwości weryfikacji kontrahenta. Może to być nieprawidłowość wprowadzanego NIP lub numer rachunku bankowego lub przekroczono dzienny limit sprawdzeń z tego samego adresu IP. Opcja sprawdzania czy kontrahent znajduje się na białej liście dostępna jest na oknach dodawania lub edycji dokumentów do rejestrów VAT lub na oknie kontrahentów.

Zobacz inne programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga
Księga

Dostosowany do Polskiego Ładu program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, podatku PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK oraz e-Deklaracji.

Więcej informacji
Mała Księgowość
Mała Księgowość

Dostosowany do Polskiego Ładu wielofirmowy program księgowy. Rozliczanie KPiR, ryczałtu, VAT, podatku PIT, kilometrówki, środków trwałych. Możliwość wysyłania JPK i e-Deklaracji.

Więcej informacji
Kadry i Płace
Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, wyliczanie płac, eksport do Płatnika, ewidencja czasu pracy, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.

Więcej informacji

Zobacz programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Faktura VAT
Faktura VAT

Program do wystawiania faktur VAT z obsługą e-fakturowania i JPK. Proste i szybkie fakturowanie, wszystkie rodzaje dokumentów, wielowalutowość, baza kontrahentów, towarów i usług oraz tworzenie zestawień sprzedaży. Zgodność z RODO.

Więcej informacji
Rachunek
Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Więcej informacji
Sprzedaż i Magazyn
Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Więcej informacji