Strona główna » Rachunek uproszczony

Rachunek uproszczony

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM
Rachunek uproszczony

Rachunek to nowoczesny program do wystawiania rachunków oraz faktur bez VAT. Znajdzie zastosowanie w każdej firmie podmiotowo lub przedmiotowo zwolnionej z VAT gdzie zachodzi konieczność dokumentowania transakcji rachunkami lub fakturami bez VAT.

Rachunek jest programem w pełni elastycznym więc znajdzie zastosowanie w każdej niewielkiej firmie w której roczny obrót nie przekracza ustawowego progu zobowiązującego do stania się podatnikiem podatku od towarów i usług VAT. Oprócz możliwości wystawiania rachunków i faktur bez VAT umożliwia także generowanie i wysyłkę JPK na żądanie, wystawianie rachunków walutowych oraz proforma. Ponadto potrafi kontrolować należności, współpracuje z bazą CEiDG oraz umożliwia generowanie dziesiątek przeróżnych raportów sprzedażowych ułatwiających analizę finansów firmy.

Co to jest rachunek uproszczony

Dawniej rachunek uproszczony był dokumentem wystawianym przez firmy będące podatnikami VAT przy sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Został zniesiony w 2000 roku na podstawie nowelizacji przepisów. Do 2000 roku rachunek uproszczony zawierał prawie takie same informacje jak faktura. Różnił się tylko nazwą gdzie zamiast "Faktura VAT" umieszczona była nazwa "Rachunek uproszczony". Obecnie nie stosuje się rachunków uproszczonych lecz po prostu rachunki. W aktualnym stanie prawnym są to dokumenty, które mogą być stosowane przez podmioty korzystające z podmiotowego lub przedmiotowego zwolnienia z VAT. W przeciwieństwie do faktur nie zawierają takich informacji jak stawka podatku, wartość podatku, kwotę transakcji netto oraz brutto. Muszą natomiast zawierać informację o podstawie prawnej zwolnienia. W przeciwieństwie do rachunku uproszczonego nie służą już tylko do dokumentowania transakcji świadczonych wyłącznie na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.

Program Rachunek pozwala na wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT. Program można pobrać za darmo klikając w przycisk Pobierz Program. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do opisu programu do wystawiania rachunków.