Strona główna » Najczęściej zadawane pytania (FAQ) » Pakiet Przedsiębiorcy - Ryczałt
Pytanie: Czy jest możliwość zaksięgowania składek ZUS za niepełny miesiąc?
POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM
Odpowiedź: Tak, jest taka możliwość w programie. W tym celu należy w Konfiguracji programu, w zakładce ZUS odznaczyć (pozostawić pustą kratkę) pierwszą opcję "Podatnik opłaca minimalne wymagane ustawowo składki ZUS" i zapisać. Następnie otworzyć okienko wyliczania podatku dochodowego za ostatni miesiąc i ponownie przeliczyć podatek.
Przy takich ustawieniach program bierze pod uwagę taką wysokość składki, jaka została wpisana w oknie Podatki -> Składki ZUS (i oznaczona jako "Zapłacona") i nie wczytuje domyślnych wysokości składek.





