Strona główna » Najczęściej zadawane pytania (FAQ) » Pakiet Przedsiębiorcy - Mała Księgowość

Pytanie: Jak połączyć program Faktura VAT/Sprzedaż i Magazyn z odpowiednią firmą w Małej Księgowości?

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM

Odpowiedź: Programy można połączyć ze sobą, jeśli są zainstalowane na tym samym komputerze lub na różnych komputerach połączonych w jednej sieci lokalnej. Jeśli programy znajdują się na różnych komputerach, nie połączonych ze sobą, możliwy jest import danych z programu sprzedażowego do programu księgowego. Sposoby postępowania w każdej z tych sytuacji zostały opisane w kolejnych punktach:

1. Program sprzedażowy i program Mała Księgowość zainstalowane są na tym samym komputerze

W programie Faktura VAT/Sprzedaż i Magazyn należy wybrać "Konfiguracja programu" -> "Księgowanie" -> zaznaczyć okienko "Integracja z programem księgowym", wybrać z listy "Małą Księgowość" (program sam powinien wykryć bazę danych Małej Księgowości, o ile jest zainstalowana na dysku), następnie należy wskazać właściwą firmę i zaznaczyć okienko "Automatyczne księgowanie dokumentów"

Jak połączyć program Faktura VAT/Sprzedaż i Magazyn z odpowiednią firmą w Małej Księgowości?2. Programy zainstalowane są na różnych komputerach w sieci lokalnej

W przypadku, gdy programy znajdują się na dwóch różnych komputerach połączonych siecią lokalną, należy w programie Faktura VAT/Sprzedaż i Magazyn w zakładce Konfiguracja programu -> Księgowanie w pozycji "Baza danych programu księgowego" wybrać ikonkę lupki (zaznaczoną czerwonym kolorem), następnie wskazać drugi komputer w sieci i na nim wskazać folder z programem Mała Księgowość, a następnie z rozwijanej listy właściwą firmę:

Jak połączyć program Faktura VAT/Sprzedaż i Magazyn z odpowiednią firmą w Małej Księgowości?3. Programy zainstalowane są na różnych komputerach nie połączonych ze sobą

W przypadku, gdy programy znajdują się na dwóch różnych komputerach nie połączonych ze sobą, należy w programie Faktura VAT/Sprzedaż i Magazyn wybrać Dane -> Eksport bazy danych do pliku, zapisać plik np. na pendrive, który należy podłączyć do komputera z zainstalowanym programem księgowym. Następnie w programie Mała Księgowość wybrać Dane -> Pobierz zewnętrzne dane -> Pobierz z pliku i wskazać wyeksportowany wcześniej plik z danymi z Faktury VAT/Sprzedaży i Magazynu:

Jak połączyć program Faktura VAT/Sprzedaż i Magazyn z odpowiednią firmą w Małej Księgowości?