Strona główna » Zwolnienie z VAT

Zwolnienie z VAT

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM
Zwolnienie z VAT

Rachunek to nowoczesny program do wystawiania rachunków oraz faktur bez VAT dla firm zwolnionych podmiotowo lub przedmiotowo z VAT czyli podatku od towarów i usług. Rachunek jest programem w pełni elastycznym więc znajdzie zastosowanie w każdej niewielkiej firmie w której roczny obrót nie przekracza kwoty 200 tys. zł lub w podmiotach zwolnionych przedmiotowo z VAT z uwagi na wykonywaną działalność na przykład Zakłady Opieki Zdrowotnej lub organizacje charytatywne. Oprócz możliwości wystawiania rachunków i faktur bez VAT umożliwia także generowanie i wysyłkę JPK na żądanie, wystawianie rachunków walutowych oraz proforma. Ponadto potrafi kontrolować należności, współpracuje z bazą CEiDG oraz umożliwia generowanie dziesiątek przeróżnych raportów sprzedażowych ułatwiających analizę finansów firmy lub organizacji.

Zwolnienie podmiotowe

Do zwolnienia z VAT mają prawo przedsiębiorcy spełniający wymogi wynikające z ustawy o VAT. Aby korzystać ze zwolnienia musi być spełniony warunek dotyczący obrotu wymieniony w art. 113 ust. 1 zgodnie z którym zwolniona z podatku VAT jest sprzedaż dokonywana przez podatników, u których wartość sprzedaży netto w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyła łącznie 200 tys. zł. Oprócz tego ze zwolnienia z VAT mogą skorzystać także nowe firmy do momentu osiągnięcia ustawowego progu przejścia na VAT.

Program Rachunek pozwala na wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT i jest przeznaczony dla podmiotów zwolnionych z VAT. Program można pobrać za darmo klikając w przycisk Pobierz Program. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do opisu programu do wystawiania faktur bez VAT.