Strona główna » Historia zmian w programach » Sprzedaż i Magazyn » Rok 2020 » Wersja 4.308.2020

Sprzedaż i Magazyn - zmiany w wersji 4.308.2020

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 3. lipca 2020)

 • Dodano możliwość generowania i wysyłki plików JPK_V7M lub JPK_V7K, które mają zastąpić dotychczasowy plik JPK_VAT oraz deklaracje VAT-7 i VAT-7K. Pliki JPK_V7M oraz JPK_V7K stanowią zgrabne połączenie pliku JPK_VAT i e-deklaracji VAT-7 lub VAT-7K. Od lipca 2020 obowiązkiem wysyłki nowej struktury objęte są duże przedsiębiorstwa zaś pozostałe dobrowolnie. Wszystkie firmy objęte tym obowiązkiem będą dopiero od października 2020. W praktyce oznacza to, że obowiązek pierwszej wysyłki plików według nowej struktury przypadać będzie do 25. sierpnia w pierwszym przypadku oraz do 25. listopada w drugim przypadku. Aby wygenerować plik według nowej struktury należy wejść w Rejestr VAT sprzedaży i z menu głównego "Dane" lub spod prawego przycisku myszy wybrać opcję "Utwórz nowy jednolity plik kontrolny JPK_V7M (JPK_V7K)...". W zależności czy wybrano rejestr VAT miesięczny czy kwartalny tworzony jest dokument JPK_V7M lub JPK_V7K.

  Po wybraniu opcji JPK_V7M (JPK_V7K) następuje otwarcie okna edytora. Edytor pliku JPK_V7M (JPK_V7K) składa się z trzech głównych widoków. Wyboru widoku dokonuje się poprzez kliknięcie w jedną z zakładek po prawej stronie: "Deklaracja podatku od towarów i usług", "Ewidencja podatku należnego" oraz "Ewidencja podatku naliczonego". W pierwszej zakładce znajdują się informacje na temat składającego oraz informacje podsumowujące. W pozostałych zakładkach znajdują się tabele zawierające dane w rozbiciu na poszczególne transakcje w danym okresie. Deklaracja oraz ewidencja podatku należnego wypełniane są automatycznie w oparciu o dokumenty wystawione w programie. Dane te jednak można dowolnie modyfikować, usuwać lub dodawać. W przypadku modyfikacji danych w zakładkach "Ewidencja podatku należnego" oraz "Ewidencja podatku naliczonego" dane z zakładki są aktualizowane w oparciu o wprowadzone zmiany. Po dokonaniu zapisu dane są pamiętane w kontekście danego miesiąca lub kwartału. Aby dokonać wysyłki oraz ewentualnie sprawdzenia pliku ze schematem należy użyć opcji "Wyślij JPK". Opcja wysyłki obecnie jest zablokowana i możliwość jej użycia pojawi się 1. sierpnia 2020 roku.

  Na ten moment dostępna jest zarówno nowa opcja umożliwiająca tworzenie plików JPK_V7K lub JPK_V7M jak i stare funkcjonalności umożliwiające osobno wysyłkę pliku JPK_VAT na dotychczasowych zasadach. Sama wysyłka jest na tę chwilę niemożliwa. Wprowadzenie opcji ma na celu przedstawienie użytkownikom jej już teraz i zapoznanie z jej działaniem nim nowa struktura stanie się obligatoryjna.

 • Zmiany w późniejszej wersji 4.309.2020 z dnia 10. lipca 2020

  Zmieniono zachowanie programu podczas kopiowania dokumentów oraz dodano dwa nowe szablony wyglądu interfejsu. Ponadto dokonano poprawek w edytorze nowego pliku JPK z deklaracją. Więcej informacji...

 • Zmiany we wcześniejszej wersji 4.307.2020 z dnia 17. czerwca 2020

  Umożliwiono opcjonalnie całkowite ukrycie kolumn PKWiU / CN oraz Indeks na oknie dodawania lub edycji dokumentu nawet w przypadku gdy dokument zawiera pozycje z wypełnionym którymś z tych pól. Więcej informacji...

Zobacz inne programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Faktura VAT
Faktura VAT

Program do wystawiania faktur VAT z obsługą e-fakturowania i JPK. Proste i szybkie fakturowanie, wszystkie rodzaje dokumentów, wielowalutowość, baza kontrahentów, towarów i usług oraz tworzenie zestawień sprzedaży. Zgodność z RODO.

Więcej informacji
Rachunek
Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Więcej informacji

Zobacz programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga
Księga

Dostosowany do Polskiego Ładu program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, podatku PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK oraz e-Deklaracji.

Więcej informacji
Ryczałt
Ryczałt

Dostosowany do Polskiego Ładu program księgowy do rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego (ewidencji przychodów), VAT, kilometrówki. Możliwość wysyłki JPK oraz e-Deklaracji.

Więcej informacji
Mała Księgowość
Mała Księgowość

Dostosowany do Polskiego Ładu wielofirmowy program księgowy. Rozliczanie KPiR, ryczałtu, VAT, podatku PIT, kilometrówki, środków trwałych. Możliwość wysyłania JPK i e-Deklaracji.

Więcej informacji
Kadry i Płace
Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, wyliczanie płac, eksport do Płatnika, ewidencja czasu pracy, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.

Więcej informacji