Strona główna » Historia zmian w programach » Ryczałt » Rok 2021 » Wersja 5.354.2022

Ryczałt - zmiany w wersji 5.354.2022

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 10. grudnia 2021)

  • W związku ze zmianami od 2022 roku wprowadzono możliwość rozliczania ryczałtu według stawek 12% i 14% oraz usunięto stawkę 20%. Zmiana uwzględniona została w widoku tabeli na oknie "Ryczałt", na oknie dodawania lub edycji przychodu oraz w algorytmie wyliczania comiesięcznego ryczałtu.
  • Uaktualniono wysokość minimalnych składek ZUS dla przedsiębiorców w 2022 roku. Tabela dostępna jest na oknie Podatki - Składki ZUS - ZUS - 2022.
  • Na oknie Podatki - Składki ZUS - Dodaj... lub Zmień... zaimplementowano nowy algorytm podpowiadania należnych do zapłaty składek zdrowotnych od 2022 roku. W przypadku wskazania roku 2022 należna do zapłaty zaliczka podpowiadana jest w sekcji "Składka na ubezpieczenie zdrowotne" w polu "Wysokość składki". Zgodnie z założeniami Polskiego Ładu składka zdrowotna dla podatników rozliczających podatek na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego wynosi 307 zł w przypadku przychodu rocznego poniżej 60 tys. zł, 511 zł w przypadku przychodu od 60 tys. zł do 300 tys. zł oraz 920 zł w przypadku przychodu powyżej 300 tys. zł.
  • Na oknie Podatki - Podatek ryczałtowy - Dodaj... zaimplementowano nowy algorytm wyliczania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od 2022 roku. W przypadku wskazania roku 2022 zaliczka wyliczana jest zgodnie z założeniami Polskiego Ładu co w przypadku podatników rozliczających podatek na podstawie ryczałtu ewidencjonowanego oznacza wyeliminowanie możliwości odliczenia 7,75% zapłaconej składki zdrowotnej od podatku.

Zobacz inne programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga
Księga

Dostosowany do Polskiego Ładu program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, podatku PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK oraz e-Deklaracji.

Więcej informacji
Mała Księgowość
Mała Księgowość

Dostosowany do Polskiego Ładu wielofirmowy program księgowy. Rozliczanie KPiR, ryczałtu, VAT, podatku PIT, kilometrówki, środków trwałych. Możliwość wysyłania JPK i e-Deklaracji.

Więcej informacji
Kadry i Płace
Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, wyliczanie płac, eksport do Płatnika, ewidencja czasu pracy, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.

Więcej informacji

Zobacz programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Faktura VAT
Faktura VAT

Program do wystawiania faktur VAT z obsługą e-fakturowania i JPK. Proste i szybkie fakturowanie, wszystkie rodzaje dokumentów, wielowalutowość, baza kontrahentów, towarów i usług oraz tworzenie zestawień sprzedaży. Zgodność z RODO.

Więcej informacji
Rachunek
Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Więcej informacji
Sprzedaż i Magazyn
Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Więcej informacji