Strona główna » Historia zmian w programach » Mała Księgowość » Rok 2020 » Wersja 3.272.2020

Mała Księgowość - zmiany w wersji 3.272.2020

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 10. stycznia 2020)

 • W Konfiguracji w zakładce "Dane firmy" umożliwiono zdefiniowanie indywidualnego numeru mikrorachunku podatkowego dla rozliczeń z fiskusem. Tym samym z zakładek "Ryczałt i podatek od przychodów" oraz "Podatek VAT" usunięto pola zawierające numery kont właściwych dotąd dla urzędów skarbowych podatnika. Numer nowego mikrorachunku umieszczany jest na drukach przelewów podatkowych. Numer jest w programie generowany automatycznie wraz z uzupełnieniem w Konfiguracji numeru NIP firmy i pobraniem danych firmy z bazy REGON.
 • W Podatki - Składki ZUS - Składki - 2020... uaktualniono składki ZUS za styczeń 2020. Nowy wpis nie zawiera wysokości składki zdrowotnej ponieważ na dzień wydania tej wersji aplikacji nie była ona jeszcze opublikowana przez ZUS.
 • Dla firm rozliczających podatek dochodowy na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów uaktualniono algorytm wyliczania zaliczek na podatek dochodowy uwzględniający kwotę zmniejszającą podatek właściwą dla roku 2020.
 • W firmach rozliczających podatek na podstawie ewidencji przychodów umożliwiono wygenerowanie i wydrukowanie formularza PIT-28 (22) za rok 2019. Formularz dostępny jest w Podatki - Rozliczenie roczne PIT-28 (22)...
 • W Konfiguracji w zakładce "ZUS" dodano opcje "Płatnik opłaca mały ZUS" oraz "Składka na ubezpieczenie społeczne [zł]", które jest nieaktywne w przypadku nie włączonej opcji małego ZUSu. Obok pola z wysokością składki społecznej znajduje się przycisk otwierający kalkulator umożliwiający wyliczenie wysokości małego ZUSu na podstawie przychodu w roku 2019. W przypadku gdy włączona jest opcja "Płatnik opłaca mały ZUS" to przy dodawaniu składek ZUS w Podatki - Składki ZUS - Dodaj... pobierana jest zawsze wysokość składki społecznej zdefiniowanej w Konfiguracji w polu "Składka na ubezpieczenie społeczne [zł]".

 • Zmiany w późniejszej wersji 3.273.2020 z dnia 16. stycznia 2020

  Umożliwiono automatyczne generowanie numeru mikrorachunku podatkowego oraz w plikach wykonywalnych zastosowano nowy rygorystyczny podpis EV Code Signing. Więcej informacji...

 • Zmiany we wcześniejszej wersji 3.271.2020 z dnia 19. grudnia 2019

  Umożliwiono oznaczanie dokumentów z metodą podzielonej płatności w rejestrze VAT sprzedaży oraz zaktualizowano formularz VAT-8 do wersji 10. Ponadto dostosowano program do zmian w 2020 roku. Więcej informacji...

 • Zmiany w poszczególnych latach:
  2023
  2022
  2021
  2020
  2019
  2018
  2017
  2016
  2015
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010

Zobacz inne programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga
Księga

Dostosowany do Polskiego Ładu program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK, e-Deklaracji oraz pobieranie dokumentów z KSeF.

Więcej informacji
Ryczałt
Ryczałt

Dostosowany do Polskiego Ładu program księgowy do rozliczania ryczałtu (ewidencji przychodów), VAT, kilometrówki. Możliwość wysyłki JPK, e-Deklaracji oraz pobieranie dokumentów z KSeF.

Więcej informacji
Kadry i Płace
Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, ewidencja czasu pracy, wyliczanie wynagrodzeń, eksport do Płatnika i ZUS-PUE, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.

Więcej informacji

Zobacz programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Faktura VAT
Faktura VAT

Program do wystawiania faktur VAT z obsługą KSeF i JPK. Proste i szybkie fakturowanie, wszystkie rodzaje dokumentów, wielowalutowość, baza kontrahentów, towarów i usług oraz tworzenie zestawień sprzedaży. Zgodność z RODO.

Więcej informacji
Rachunek
Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, obsługa KSeF, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Więcej informacji
Sprzedaż i Magazyn
Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą KSeF oraz JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Więcej informacji