Strona główna » Historia zmian w programach » Księga » Rok 2021 » Wersja 4.342.2021

Księga - zmiany w wersji 4.342.2021

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 20. sierpnia 2021)

  • Umożliwiono ewidencjonowanie sprzedaży według mechanizmu VAT OSS (One-Stop-Shop) przeznaczonego dla sprzedawców towarów przez Internet. VAT OSS to mechanizm ułatwiający rozliczanie podatku VAT należnego w kilku krajach w jednym kraju Unii Europejskiej. Dzięki VAT OSS nie trzeba rejestrować się do czynności VAT w każdym kraju do, którego sprzedawany jest towar tylko wystarczy rejestracja w kraju z którego towar jest wysyłany. Dzięki temu w jednym kraju składa się deklaracje podatkowe i dokonuje płatności VAT, a urząd skarbowy dokona transferu podatku za granicę w imieniu sprzedawcy.
  • Dodano słownik dodatkowych stawek VAT umożliwiający zdefiniowanie nieograniczonej ilości dowolnych stawek VAT. Słownik dostępny jest w Słowniki - Dodatkowe stawki VAT... Słownik umożliwia zdefiniowanie identyfikatora stawki, stawki wyrażonej w procentach oraz kraju.
  • Na oknie dodawania lub edycji dokumentu w rejestrze VAT sprzedaży dodano zakładkę "VAT OSS" zawierającą pola dla kwot netto, VAT i brutto według poszczególnych dodatkowych stawek VAT. Zakładka dostępna jest tylko wtedy gdy zdefiniowano przynajmniej jedną dodatkową stawkę VAT w słowniku dodatkowych stawek VAT. Ponadto na tej samej zakładce dodano przełącznik "Sprzedaż do innego kraju UE w ramach procedury VAT OSS". Tylko w przypadku włączenia przełącznika możliwe jest wprowadzenie kwot.
  • Na oknie "Zestawienia" dodano trzy nowe zestawienia związane z VAT OSS: "Sprzedaż netto wg VAT-OSS wg krajów i stawek", "Sprzedaż brutto wg VAT-OSS wg krajów i stawek" oraz "Podatek VAT należny wg VAT-OSS wg krajów i stawek".

  • Zmiany w późniejszej wersji 4.343.2021 z dnia 28. sierpnia 2021

    Na oknie dodawania lub edycji zdarzenia gospodarczego dodano przycisk umożliwiający przerzucenie kwot pomiędzy polami oraz poprawiono rozmieszczenie i wyrównywanie przycisków na głównym panelu przycisków. Więcej informacji...

  • Zmiany we wcześniejszej wersji 4.341.2021 z dnia 15. sierpnia 2021

    Poprawiono renderowanie okienek w przypadku korzystania z programu w systemie z ustawionym niestandardowym rozmiarem czcionek (np. 120DPI). Więcej informacji...

Zobacz inne programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Ryczałt
Ryczałt

Dostosowany do Polskiego Ładu program księgowy do rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego (ewidencji przychodów), VAT, kilometrówki. Możliwość wysyłki JPK oraz e-Deklaracji.

Więcej informacji
Mała Księgowość
Mała Księgowość

Dostosowany do Polskiego Ładu wielofirmowy program księgowy. Rozliczanie KPiR, ryczałtu, VAT, podatku PIT, kilometrówki, środków trwałych. Możliwość wysyłania JPK i e-Deklaracji.

Więcej informacji
Kadry i Płace
Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, wyliczanie płac, eksport do Płatnika, ewidencja czasu pracy, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.

Więcej informacji

Zobacz programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Faktura VAT
Faktura VAT

Program do wystawiania faktur VAT z obsługą e-fakturowania i JPK. Proste i szybkie fakturowanie, wszystkie rodzaje dokumentów, wielowalutowość, baza kontrahentów, towarów i usług oraz tworzenie zestawień sprzedaży. Zgodność z RODO.

Więcej informacji
Rachunek
Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Więcej informacji
Sprzedaż i Magazyn
Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Więcej informacji