Strona główna » Historia zmian w programach » Faktura VAT » Rok 2022 » Wersja 5.385.2022

Faktura VAT - zmiany w wersji 5.385.2022

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 4. lipca 2022)

Poprawiono działanie opcji sprawdzania czy kontrahent jest na tzw. białej liście podatników VAT. Biała lista podatników VAT to inaczej wykaz podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT. Prowadzony jest przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej KAS. Dotychczas podczas sprawdzania wyświetlały się informacje o tym, że podatnik znajduje się na liście, bądź się na niej nie znajduje lub informacja o błędzie bez precyzowania przyczyny. Obecnie w przypadku błędu wyświetlana jest informacja o przyczynie braku możliwości weryfikacji kontrahenta. Może to być nieprawidłowość wprowadzanego NIP lub numer rachunku bankowego lub przekroczono dzienny limit sprawdzeń z tego samego adresu IP. Opcja sprawdzania czy kontrahent znajduje się na białej liście dostępna jest na oknach dodawania lub edycji dokumentów lub na oknie kontrahentów.

  • Zmiany w późniejszej wersji 5.386.2022 z dnia 18. lipca 2022

    Poprawiono stabilność łączności programu z bazą danych SQL. Więcej informacji...

  • Zmiany we wcześniejszej wersji 5.384.2022 z dnia 17. czerwca 2022

    Uaktualniono stopę procentową odsetek na notach odsetkowych oraz umożliwiono wyszukiwanie dokumentów zawierających pozycje z określonym kodem kreskowym lub indeksem. Ponadto umożliwiono samodzielne zamawianie usług dodatkowych. Więcej informacji...

Zobacz inne programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Rachunek
Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Więcej informacji
Sprzedaż i Magazyn
Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Więcej informacji

Zobacz programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga
Księga

Dostosowany do Polskiego Ładu program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, podatku PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK oraz e-Deklaracji.

Więcej informacji
Ryczałt
Ryczałt

Dostosowany do Polskiego Ładu program księgowy do rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego (ewidencji przychodów), VAT, kilometrówki. Możliwość wysyłki JPK oraz e-Deklaracji.

Więcej informacji
Mała Księgowość
Mała Księgowość

Dostosowany do Polskiego Ładu wielofirmowy program księgowy. Rozliczanie KPiR, ryczałtu, VAT, podatku PIT, kilometrówki, środków trwałych. Możliwość wysyłania JPK i e-Deklaracji.

Więcej informacji
Kadry i Płace
Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, wyliczanie płac, eksport do Płatnika, ewidencja czasu pracy, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.

Więcej informacji