Strona główna » Historia zmian w programach » Faktura VAT » Rok 2021 » Wersja 5.362.2021

Faktura VAT - zmiany w wersji 5.362.2021

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 28. października 2021)

 • Rozszerzono zakres informacji w słowniku stawek VAT poprzez dodanie do widoku danych oraz okna dodawania i edycji kolumn i pól "Kraj" oraz "Stawka podstawowa". Pole słownikowe "Kraj" określa kraj w jakim obowiązuje dana stawka VAT natomiast przełącznik "Stawka podstawowa" określa czy jest to stawka podstawowa w danym kraju. Domyślnie wszystkim stawkom obowiązującym w Polsce (23%, 8%, 7%, 6%, 5%, 0%, zw., n.p., o.o.) przypisano kraj "Polska" oraz stawkę 23% określono jako podstawową. Pozostałym stawkom zdefiniowanym przez Użytkownika należy te parametry zdefiniować samodzielnie. Słownik dostępnych w programie stawek VAT znajduje się w Słowniki - Stawki VAT.
 • Zmieniono sposób zachowania programu w przypadku wystawiania faktur dla kontrahentów zagranicznych. Za kontrahenta zagranicznego uznaje się tego, któremu w polu "Kontrahent" na oknie dodawania lub edycji dokumentu wskazano kraj inny niż Polska. W przypadku niewskazania kraju kontrahent traktowany jest jako krajowy. W takim wypadku podczas dodawania nowej pozycji do dokumentu domyślnie ustawiana jest stawka VAT wskazana w słowniku stawek VAT jako stawka podstawowa w kraju do którego wystawiany jest dokument. W przypadku wskazania towaru z listy towarów również wymuszana jest stawka ze słownika natomiast stawka VAT zdefiniowana na stałe w towarach lub usługach jest ignorowana. Zmiana ma na celu ułatwienie sprzedaży w przypadku stosowania procedury VAT OSS.
 • Na oknie "Zestawienia" dodano nowe zestawienie: "Wartość sprzedaży według stawek VAT". Zestawienie pokazuje sumaryczną sprzedaż w rozbiciu na poszczególne stawki VAT w jakich miała miejsce sprzedaż w zadanym czasie. Zestawienie może zawierać kwoty netto lub brutto.

 • Zmiany w programie Faktura VAT w wersji późniejszej 5.363.2021 z dnia 13. listopada 2021

  Do zestawień dodano dwa nowe raporty: wartość sprzedaży według kontrahentów z NIP oraz wartość sprzedaży wg stawek VAT. Oprócz tego wprowadzono nowy wzór druku UPO zgodny ze w wersji 7.
  Opis wersji 5.363.2021 »

 • Zmiany w programie Faktura VAT w wersji wcześniejszej 5.361.2021 z dnia 22. października 2021

  Umożliwiono nawigowanie po tabeli danych klawiszami kursora oraz Home i End w przypadku gdy aktywne jest pole filtru tekstowego.
  Opis wersji 5.361.2021 »

Zobacz inne programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Rachunek
Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, obsługa KSeF, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Sprzedaż i Magazyn
Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą KSeF oraz JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Zobacz programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga
Księga

Dostosowany do Polskiego Ładu program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK, e-Deklaracji oraz pobieranie dokumentów z KSeF.

Ryczałt
Ryczałt

Dostosowany do Polskiego Ładu program księgowy do rozliczania ryczałtu (ewidencji przychodów), VAT, kilometrówki. Możliwość wysyłki JPK, e-Deklaracji oraz pobieranie dokumentów z KSeF.

Mała Księgowość
Mała Księgowość

Dostosowany do Polskiego Ładu wielofirmowy program księgowy. Rozliczanie KPiR, ryczałtu, VAT, PIT, kilometrówki, środków trwałych, wysyłka JPK, e-Deklaracji, pobieranie danych z KSeF.

Kadry i Płace
Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, ewidencja czasu pracy, wyliczanie wynagrodzeń, eksport do Płatnika i ZUS-PUE, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.