Strona główna » Historia zmian w programach » Ryczałt » Rok 2021 » Wersja 4.314.2021

Ryczałt - zmiany w wersji 4.314.2021

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 8. stycznia 2021)

  • Wprowadzono obsługę nowej 15% stawki podatku ryczałtowego. Na oknach "Ryczałt" oraz wydrukach okresowej oraz zbiorczej rocznej ewidencji przychodów dodano kolumnę "Sprzedaż wg stawki 15% [zł]" natomiast na oknach dodawania lub edycji dokumentu dodano pole o takiej samej nazwie umożliwiające wprowadzanie sprzedaży według nowej stawki. Ponadto wprowadzono modyfikacje programów Faktura VAT, Sprzedaż i Magazyn oraz Rachunek w celu umożliwienia księgowania dokumentów sprzedaży z kartotekami podlegającymi 15% stawce podatku ryczałtowego.
  • Usunięto z Konfiguracji z zakładki "Ryczałt" parametr pozwalający na opcjonalne włączenie obsługi 12,5% stawki podatku ryczałtowego. Od tej wersji stawka 12,5% jest zawsze dostępna.
  • Usunięto z wydruków ewidencji przychodów za rok 2021 kolumnę ze stawką 20%. Stawka 20% dostępna jest dla wydruków za rok 2020 oraz lata wcześniejsze. Usunięcie wynika z likwidacji 20% stawki ryczałtu na mocy ustawy.
  • Umożliwiono utworzenie i wydrukowanie formularza PIT-28 w wersji 23 dla rozliczenia 2020 roku. Uwaga! Z uwagi na nieopublikowanie jeszcze przez MF schematu XSD dla nowej wersji dokumentu nie ma możliwości wysyłki go w tej chwili do systemu e-Deklaracje. Możliwość elektronicznej wysyłki dokumentu pojawi się niezwłocznie po opublikowaniu struktury XSD dla PIT-28 w wersji 23.

Zobacz inne programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga

Księga

Program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, podatku PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK oraz e-Deklaracji.

Więcej informacji
Mała Księgowość

Mała Księgowość

Wielofirmowy program księgowy. Rozliczanie KPiR, ryczałtu, VAT, podatku PIT, kilometrówki, środków trwałych. Możliwość wysyłania JPK i e-Deklaracji.

Więcej informacji
Kadry i Płace

Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, wyliczanie list płac, eksport do Płatnika, ewidencja czasu pracy, generowanie wszystkich dokumentów związanych z pracownikami.

Więcej informacji

Zobacz programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Faktura VAT

Faktura VAT

Program do wystawiania faktur VAT z obsługą JPK. Proste i szybkie fakturowanie, wszystkie rodzaje dokumentów, baza kontrahentów, towarów i usług oraz tworzenie zestawień sprzedaży. Zgodność z RODO.

Więcej informacji
Rachunek

Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Więcej informacji
Sprzedaż i Magazyn

Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Więcej informacji