Strona główna » Historia zmian w programach » Ryczałt » Rok 2010 » Wersja 1.22.2010

Ryczałt - zmiany w wersji 1.22.2010

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 29. listopada 2010)

  • Wprowadzono możliwość otwierania i zamykania okresów księgowych. Na oknach księgi, rejestrów VAT oraz kilometrówki wprowadzono przyciski "Zamknij miesiąc" ("Zamknij kwartał"), których wciśnięcie powoduje zamknięcie bieżącego okresu. Na wpisach na zamkniętym okresie nie można dokonywać już żadnych modyfikacji. Do zamkniętych okresów nie są również przerzucane dokumenty z programów Faktura VAT oraz Rachunek. Otwieranie i zamykanie miesięcy można osobno realizować dla wpisów prowadzonych na potrzeby podatku VAT oraz podatku dochodowego. W razie potrzeby zamknięte okresy zawsze można otwierać.
  • Umożliwiono wyświetlenie całorocznej tabeli zawierającej odliczenia dla najniższych składek ZUS (Podatki - Składki ZUS - Składki).
  • Umożliwiono wyliczanie zaliczek na podatek dochodowy w sytuacji gdy płatnik nie odprowadza składek na ubezpieczenie społeczne i fundusz pracy. W konfiguracji w zakładce "Preferencje użytkownika" dodano parametr "Płatnik opłaca składki na ubezpieczenie społeczne i fundusz pracy".
  • Poprawiono mechanizmy integracji z programami Faktura VAT i Rachunek oraz usprawniono mechanizm detekcji programów, który nie zawsze działał pod systemem Windows 7.
  • Umożliwiono podsumowywanie wartości liczbowych w oknach. Opcja "Podsumowanie wartości" dostępna jest pod prawym przyciskiem myszy.
  • Unowocześniono instalator programu oraz zmienioną domyślną ścieżkę instalacji z C:\Program Files\Ryczałt na C:\Ryczałt. Zmiana wynika z problemów z aktualizowanie programu przy włączonej funkcji ochrony konta użytkownika systemu Windows.

Zmiany w późniejszej wersji 1.23.2010 z dnia 8. grudnia 2010

Dostosowano program do obsługi nowych stawek VAT (5%, 8% i 23%) po nowym roku. Poprawiono również stabilność oraz ergonomiczność programu. Więcej informacji...

Zmiany we wcześniejszej wersji 1.21.2010 z dnia 5. listopada 2010

Rozszerzeno pola "adres kontrahenta" w Ewidencji Przychodów oraz Rejestrach VAT oraz poprawiono ergonomiczność i stabilność pracy programu. Więcej informacji...