Strona główna » Program do faktur VAT-RR

Program do faktur VAT-RR

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM
Program do faktur VAT-RR

Faktura VAT to nowoczesny program do fakturowania umożliwiający m. in. wystawianie faktur VAT-RR. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie odbywa się współpraca z rolnikami ryczałtowymi więc np. w gospodarstwach rolnych, skupach, firmach przetwórczych, itp. Intuicyjna obsługa sprawia, że wystawianie faktur RR jest szybkie, łatwe i przyjemne. Ponadto aplikacja umożliwia przechowywanie danych rolników, cenników, wylicza kwoty wpłat na rzecz funduszy promocji produktów rolno-spożywczych, a także posiada wiele innych potrzebnych funkcjonalności.

Faktura VAT jest programem w pełni elastycznym więc znajdzie zastosowanie nie tylko tam gdzie potrzebne jest wystawianie faktur VAT-RR. Posiada bowiem szereg innych funkcjonalności, które sprawiają, że program jest uniwersalny i znajdzie zastosowanie także w innych branżach. Umożliwia bowiem m. in. także: generowanie i wysyłkę JPK, wystawianie faktur zwykłych, zaliczkowych, końcowych, procedura marża, walutowych. Ponadto potrafi kontrolować należności, współpracuje z bazą GUS oraz umożliwia generowanie dziesiątek przeróżnych raportów sprzedażowych ułatwiających analizę finansów przedsiębiorstwa.

Czym jest faktura VAT-RR

Faktura VAT-RR dokumentuje nabycie produktów rolnych przez czynnego podatnika VAT od dostawcy, który jest rolnikiem ryczałtowym zwolnionym z podatku VAT. Dokument taki wystawiany jest przez nabywcę produktów rolnych w dwóch egzemplarzach. Oryginał otrzymuje rolnik, a kopię nabywca. Dokument musi zawierać dane dostawcy i nabywcy, informacje o produktach rolnych będących przedmiotem transakcji wraz z określeniem ich wartości, stawkę zryczałtowanego zwrotu podatku oraz oświadczenie dostawcy, że rolnikiem ryczałtowym.

Jak wystawić fakturę VAT-RR

Faktury VAT-RR można w bardzo prosty sposób wystawiać w aplikacji Pakiet Przedsiębiorcy Faktura VAT. Można go pobrać za darmo klikając w przycisk Pobierz Program. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do opisu programu do wystawiania faktur VAT-RR.