Strona główna » Program dla komisu

Program dla komisu

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM
Program dla komisu

Sprzedaż i Magazyn to nowoczesny program do obsługi sprzedaży umożliwiający m. in. wystawianie faktur procedura marży oraz kontrolę stanów ilościowych. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie dokonuje się handlu używanymi przedmiotami więc przede wszystkim w komisach, np. samochodowych lub z elektroniką. Umożliwia ewidencjonowanie sprzedawanych przedmiotów, kontrolę stanów ilościowych oraz wystawianie faktur VAT-marża. Program jest szybki i sprawnie działający, a jego obsługa łatwa i przyjemna.

Sprzedaż i Magazyn jest programem w pełni elastycznym więc znajdzie zastosowanie nie tylko tam gdzie potrzebne jest wystawianie faktur procedura marży. Posiada bowiem szereg innych funkcjonalności, które sprawiają, że program jest uniwersalny i znajdzie zastosowanie także w innych branżach. Umożliwia bowiem m. in. także: generowanie i wysyłkę JPK, wystawianie faktur zwykłych, zaliczkowych, końcowych, VAT-RR, walutowych. Ponadto potrafi kontrolować należności, zobowiązania, wystawiać dokumenty kasowe, współpracuje z bazą CEiDG oraz umożliwia generowanie dziesiątek przeróżnych raportów sprzedażowych ułatwiających analizę finansów firmy.

Czym jest faktura procedura marży (dawniej faktura VAT-marża)

Według przepisów marża w podatku VAT to różnica pomiędzy kwotą sprzedaży, a kwotą nabycia, pomniejszoną o kwotę podatku. Zgodnie z tą definicją sprzedawca odprowadza podatek tylko od różnicy pomiędzy kwotą sprzedaży, a zakupu. Konsekwencją tego jest brak możliwości odliczenia VATu od zakupu. Na fakturze procedura marży nie ma wyszczególnionej kwoty podatku oraz stawek VAT oraz musi znajdować się na niej informacja, że jest to właśnie taki dokument. Z reguły stosuje się to przy odsprzedaży przez firmy przedmiotów kupionych od osób prywatnych gdzie dokumentem zakupu nie jest faktura lecz umowa cywilno-prawna. Zgodnie z ustawą faktury VAT marża mogą wystawiać podatnicy, którzy: świadczą usługi turystyczne, dokonują dostaw towarów używanych, dokonują dostaw przedmiotów kolekcjonerskich i antyków, dokonują dostaw dzieł sztuki.

Jak wystawić fakturę procedura marży

Faktury procedura marży (VAT-marża) można w bardzo prosty sposób wystawiać w aplikacji Pakiet Przedsiębiorcy Sprzedaż i Magazyn. Można go pobrać za darmo klikając w przycisk Pobierz Program. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do opisu programu dla komisów.