Strona główna » Historia zmian w programach » Mała Księgowość » Rok 2022 » Wersja 5.358.2022

Mała Księgowość - zmiany w wersji 5.358.2022

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 18. stycznia 2022)

  • W firmach rozliczających podatek na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów umożliwiono zastosowanie tzw. ulgi dla klasy średniej przy wyliczaniu co miesięcznych lub co kwartalnych zaliczek na podatek dochodowy za okresy począwszy od stycznia 2022. Aby ulga była uwzględniana należy w Konfiguracji w zakładce "Księga i podatek dochodowy" włączyć przełącznik "Stosuj ulgę dla klasy średniej".
  • W firmach rozliczających podatek na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów umożliwiono zastosowanie zwolnienia z podatku emerytów prowadzących działalność gospodarczą osiągających dochód do 85528 zł przy wyliczaniu co miesięcznych lub co kwartalnych zaliczek na podatek dochodowy za okresy począwszy od stycznia 2022. Aby ulga była uwzględniana należy w Konfiguracji w zakładce "Księga i podatek dochodowy" włączyć przełącznik "Stosuj PIT-0 dla emeryta".
  • Zmieniono domyślne daty płatności składek ZUS na 20. dzień każdego kolejnego miesiąca. Zapłacone składki ZUS można dodawać w Podatki - Składki ZUS - Dodaj... Zmieniono ZUS na 20.
  • Zaktualizowano adres Urząd Skarbowy w Siemianowicach Śląskich na ulicę Śląską 84.

Zobacz inne programy do księgi, ryczałtu oraz kadr i płac

Księga

Księga

Dostosowany do Polskiego Ładu program do rozliczania księgi przychodów i rozchodów (KPiR), VAT, podatku PIT, kilometrówki. Umożliwia wysyłanie JPK oraz e-Deklaracji.

Więcej informacji
Ryczałt

Ryczałt

Dostosowany do Polskiego Ładu program księgowy do rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego (ewidencji przychodów), VAT, kilometrówki. Możliwość wysyłki JPK oraz e-Deklaracji.

Więcej informacji
Kadry i Płace

Kadry i Płace

Ewidencja pracowników, wyliczanie płac, eksport do Płatnika, ewidencja czasu pracy, generowanie wszystkich dokumentów pracowniczych. Dostosowany do Polskiego Ładu.

Więcej informacji

Zobacz programy do wystawiania faktur VAT i rachunków

Faktura VAT

Faktura VAT

Program do wystawiania faktur VAT z obsługą e-fakturowania i JPK. Proste i szybkie fakturowanie, wszystkie rodzaje dokumentów, wielowalutowość, baza kontrahentów, towarów i usług oraz tworzenie zestawień sprzedaży. Zgodność z RODO.

Więcej informacji
Rachunek

Rachunek

Program dla firm zwolnionych z VAT. Proste i szybkie wystawianie rachunków oraz faktur bez VAT, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług. Tworzenie zestawień sprzedaży. Możliwość wystawiania dokumentów proforma i w walucie.

Więcej informacji
Sprzedaż i Magazyn

Sprzedaż i Magazyn

Program handlowo-magazynowy z fakturowaniem i obsługą JPK. Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów kreskowych. Wszystkie rodzaje dokumentów, e-fakturowanie, baza kontrahentów, towarów i usług, kontrola stanów magazynowych.

Więcej informacji