Strona główna » Historia zmian w programach » Mała Księgowość » Rok 2014 » Wersja 2.81.2014

Mała Księgowość - zmiany w wersji 2.81.2014

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 7. lutego 2014)

  • Zaktualizowano formularze VAT-7 i VAT-7K na 2014 rok.
  • Dla firm ryczałtowych wprowadzono możliwość wydrukowania zbiorczego podsumowania ewidencji przychodów za dany rok. Wydruk dostępny jest na oknie "Ryczałt" po wybraniu opcji "Drukuj".
  • Na oknie Podatki - Podatek dochodowy... wprowadzono po lewej stronie listę zawierającą lata podatkowe. Zaznaczenie danego roku na liście powoduje ograniczenie widoczności wpisów w oknie głównym tylko do zaznaczonego roku.
  • Na oknie Podatki - Podatek VAT... wprowadzono po lewej stronie listę zawierającą lata podatkowe. Zaznaczenie danego roku na liście powoduje ograniczenie widoczności wpisów w oknie głównym tylko do zaznaczonego roku.
  • Na oknie Podatki - Składki ZUS... wprowadzono po lewej stronie listę zawierającą lata w których opłacane były składki. Zaznaczenie danego roku na liście powoduje ograniczenie widoczności wpisów w oknie głównym tylko do zaznaczonego roku.
  • Na oknie "Dowody wewnętrzne" dodano przycisk "Zaksięguj" umożliwiający automatyczne księgowanie dowodów wewnętrznych dokumentujących przychód.
  • Wprowadzono automatyczne pobieranie danych firmy w Konfiguracji z internetowej bazy danych firm na podstawie podanego numeru NIP. Dzięki temu nie trzeba wpisywać wszystkich danych firmy lecz tylko numer NIP, a dane same automatycznie pobiorą się z Internetu.
  • Umożliwiono automatyczne pobieranie danych firmy z Internetu podczas pierwszego uruchomienia programu. Dzięki temu nie trzeba wpisywać wszystkich danych firmy lecz tylko numer NIP, a dane same automatycznie pobiorą się z Internetu.
  • Poprawiono renderowanie okienek przy ustawieniu czcionek w systemie Windows większym niż 96DPI.

Zmiany w późniejszej wersji 2.82.2014 z dnia 28. marca 2014

Zmodyfikowano rejestry VAT sprzedaży poprzez usunięcie kolumny i pola "Bezrachunkowa sprzedaż brutto" oraz poprzez dodanie kolumn i pól "Data powstania obowiązku podatkowego" oraz "Sprzedaż dla której podatnikiem jest nabywca".  Więcej informacji...

Zmiany we wcześniejszej wersji 2.80.2014 z dnia 27. stycznia 2014

Poprawiono stabilność pracy programu. Więcej informacji...