Strona główna » Księgowość na zasadach ogólnych

Księgowość na zasadach ogólnych

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM
Księgowość na zasadach ogólnych

Księga to nowoczesny program księgowy służący do prowadzenia księgowości na zasadach ogólnych czyli w oparciu w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. Przeznaczony jest zarówno dla firm będących jak i nie będących podatnikami VAT. Oprócz możliwości prowadzenia księgi przychodów i rozchodów oraz rozliczania podatku dochodowego według skali lub liniowo umożliwia kompleksowe rozliczanie podatku od towarów i usług VAT, składki zdrowotnej, umożliwia wysyłanie JPK oraz e-Deklaracji, umożliwia rozliczanie kilometrówki oraz pozwala prowadzić ewidencję wyposażenia. Intuicyjna obsługa sprawia, że prowadzenie księgowości na zadach ogólnych jest łatwe, przyjemne i nie nastręcza trudności. Ponadto aplikacja umożliwia tworzenie rozbudowanych raportów w oparciu o dane z programu pozwalające sprawniej prowadzić analizę finansów przedsiębiorstwa.

Czym jest księgowość na zasadach ogólnych

Księgowość na zasadach ogólnych to podstawowa forma opodatkowania najchętniej wybierana przez małe firmy. W przypadku tej formy księgowości ewidencja księgowa musi być prowadzona w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów lub pełną księgowość. Podatnik płaci wówczas podatek dochodowy proporcjonalny do dochodu od różnicy pomiędzy przychodami, a kosztami. Księgowość na zasadach ogólnych pozwala na korzystanie z szeregu ulg podatkowych lub rozliczanie się wspólnie z małżonkiem. Podatnik rozliczający się na zasadach ogólnych może prowadzić księgowość samodzielnie lub z pomocą biura rachunkowego. W księgach należy ewidencjonować wszelkie wydatki firmowe oraz transakcje sprzedaży na podstawie faktur lub rachunków. Niektórzy podatnicy zobowiązani są do prowadzenia ewidencji środków trwałych, ewidencji wyposażenia, ewidencji sprzedaży, rejestrów VAT lub kilometrówki.

Program Księga pozwala prowadzić księgowość na zasadach ogólnych. Program można pobrać za darmo klikając w przycisk Pobierz Program. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do opisu programu do księgowości na zasadach ogólnych.