Strona główna » Historia zmian w programach » Księga » Rok 2010 » Wersja 1.6.2010

Księga - zmiany w wersji 1.6.2010

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 2. czerwca 2010)

 • Wprowadzono możliwość prowadzenia w programie rejestrów VAT sprzedaży i zakupów. Aby włączyć prowadzenie rejestrów w programie należy podczas podawania danych firmy przy pierwszym uruchomieniu programu zaznaczyć pole "Firma jest płatnikiem VAT" lub włączyć parametr w konfiguracji w Danych firmy o tej samej nazwie.
 • Wprowadzono możliwość prowadzenia rejestru VAT zakupów. Na głównym oknie dodano przycisk "VAT zakupy" otwierający okno rejestru VAT zakupów.
 • Wprowadzono możliwość prowadzenia rejestru VAT sprzedaży. Na głównym oknie dodano przycisk "VAT sprzedaż" otwierający okno rejestru VAT sprzedaży.
 • Umożliwiono dodanie dowolnej ilości odrębnych rejestrów VAT sprzedaży. W menu głównym "Słowniki" dodano słownik "Rodzaje rejestrów VAT sprzedaży". Zmiany rodzaju rejestru dokonuje się poprzez kliknięcie przycisku "Rodzaj" na oknie rejestru VAT sprzedaży.
 • Umożliwiono dodanie dowolnej ilości odrębnych rejestrów VAT zakupów. W menu głównym "Słowniki" dodano słownik "Rodzaje rejestrów VAT zakupów". Zmiany rodzaju rejestru dokonuje się poprzez kliknięcie przycisku "Rodzaj" na oknie rejestru VAT zakupów.
 • Podczas dodawania wpisu do Księgi Przychodów i Rozchodów program proponuje dodanie wprowadzanego dokumentu do odpowiedniego rejestru VAT podpowiadając wartości wpisane w Księdze Przychodów i Rozchodów. Tak dodane wpisy są wzajemnie powiązane i usunięcie lub zmiana wartości jest spójne w księdze i rejestrach.
 • Podczas dodawania wpisu do rejestru VAT sprzedaży program proponuje dodanie wprowadzanego dokumentu do księgi podpowiadając wartości wpisane w rejestrze. Tak dodane wpisy są wzajemnie powiązane i usunięcie lub zmiana wartości jest spójne w ksiedze i rejestrze.
 • Podczas dodawania wpisu do rejestru VAT zakupu program proponuje dodanie wprowadzanego dokumentu do księgi podpowiadając wartości wpisane w rejestrze. Tak dodane wpisy są wzajemnie powiązane i usunięcie lub zmiana wartości jest spójne w ksiedze i rejestrze.
 • Umożliwiono import rejestrów VAT z programu do fakturowania Faktura VAT.
 • Umożliwiono aktualizowanie programu z poziomu aplikacji. W menu głównym "Pomoc" dodano opcję "Aktualizuj program". Wybranie opcji powoduje sprawdzenie przez Internet dostępności nowej wersji i w zależności od reakcji Użytkownika umożliwia zaktualizowanie programu do aktualnej wersji.
 • W menu START systemu Windows w sekcji Wszystkie programy - Księga dodano skrót do programu aktualizującego aplikację. Uruchomienie programu wskazywanego przez skrót umożliwia zaktualizowanie programu do aktualnej wersji.
 • Usprawniono aktualizacje programów przez Internet.
 • Poprawiono stabilność pracy programu.

Zmiany w późniejszej wersji 1.10.2010 z dnia 14. czerwca 2010

Poprawiono stabilność pracy programu. Więcej informacji...

Zmiany we wcześniejszej wersji 1.5.2010 z dnia 15. kwietnia 2010

Umożliwiono szybkie wyszukiwanie danych poprzez możliwość bezpośredniego wpisania szukanego ciągu w oknie programu. Wprowadzono również znacznik aktywności filtrów oraz usprawniono dodawanie nowych elementów do drzewa kategorii kontrahentów. Więcej informacji...