Strona główna » Historia zmian w programach » Kadry i Płace » Rok 2020 » Wersja 4.204.2020

Kadry i Płace - zmiany w wersji 4.204.2020

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 8. marca 2020)

  • Umożliwiono wyliczanie potencjalnych kwot na PPK (pracownicze plany kapitałowe). Z uwagi na to, że ustawa jeszcze nie obowiązuje prezentowane kwoty mają charakter wyłącznie poglądowy. Nie są nigdzie doliczane, ani odliczane oraz nie są jeszcze na ten moment prezentowane na wydrukach np. list płac.
  • W Konfiguracji w zakładce "Listy płac" dodano przełącznik "Odliczaj wpłaty na Pracownicze Plany Kapitałowe". W przypadku włączenia opcji aktywne staje się pole "Procent wpłat pracodawcy na PPK [%]".
  • Na oknie edycji umowy o pracę w zakładce "Ustawienia" także dodano przełącznik "Odliczaj wpłaty na Pracownicze Plany Kapitałowe" oraz "Procent wpłaty pracownika na PPK [%]". Przełączniki są aktywne wyłącznie wtedy gdy w Konfiguracji w zakładce "Listy płac" włączono opcję "Odliczaj wpłaty na Pracownicze Plany Kapitałowe".
  • Na oknie "Pracownicy, umowy" dodano do tabeli danych kolumnę "Procent wpłaty pracownika na PPK [%]". Kolumna jest widoczna wyłącznie wtedy gdy w Konfiguracji w zakładce "Listy płac" włączono opcję "Odliczaj wpłaty na Pracownicze Plany Kapitałowe".
  • Na oknie "Listy płac" dodano do tabeli danych kolumny "Kwota PPK pracownika [zł]" oraz "Kwota PPK pracodawcy [zł]". Kolumny są widoczne wyłącznie wtedy gdy w Konfiguracji w zakładce "Listy płac" włączono opcję "Odliczaj wpłaty na Pracownicze Plany Kapitałowe".