Strona główna » Instrukcje obsługi » Inwestor Budowlany

Inwestor Budowlany - Instrukcja obsługi

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM

Inwestor Budowlany

Instrukcja obsługi aplikacji

Podstawowe informacje o aplikacji

Inwestor Budowlany to aplikacja bazodanowa służąca do ewidencjonowania wydatków związanych z prowadzeniem prywatnych inwestycji budowlanych. Ewidencjonowanie wydatków pozwala na lepsze planowanie wydatków oraz panowanie nad kosztami budowy i wykończenia.

Wydatki

Okno wydatków służy do ewidencjonowania wydatków. Każdy wydatek można opisać poprzez datę powstania wydatku, przypisać go do etapu budowy, którego dotyczy, przypisać do wykonawcy usługi lub dostawcy materiału, określić formę zapłaty, itp. oraz opcjonalnie opis. Do każdego wydatku można dołączyć załącznik w formie dowolnego pliku dokumentującego wydatek np. skan paragonu, faktury lub umowy.

Etapy budowy

Okno etapów budowy dotyczy związane jest z wydatkami i pozwala na utworzenie własnej dowolnej hierarchi etapów o dowolnym poziomie zagłębień i szczegółowości, np. Stan surowy otwarty - Pokrycie dachowe - Dachówka. Według zdefiniowanych w tym miejscu etapów ewidencjonouje się wydatki. Kategoryzacja wydatków na etapy pozwala na prowadzenie późniejszych analiz wydatków według etapów. Dzięki temu można sprawdzić np. ile kosztowało doprowadzenie inwestycji do stanu surowego zamkniętego lub ile kosztowało wykończenie.

Dostawcy i wykonawcy

Okno dostawców i wykonawców pozwala na wprowadzenie osób lub firm, które realizują inwestycję i których można podpinać potem pod konkretne zdarzenia finansowe - wydatki. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie późniejszych analiz dotyczących kosztów pracy i zakupów u konkretnych podwykonawców lub dostawców.

Przypomnienia

Okno przypomnień pozwala na zdefiniowanie dowolnej ilości przypomnień służących do przypominania o różnych zdarzeniach finansowych i nie tylko. Po przekroczeniu daty wskazanej w przypomnieniu po uruchomieniu programu wyświetla się okno z treścią zdefiniowanego przypomnienia i z możliwością wskazania akcji dotyczącej kolejnego razu wyświetlenia przypomnienia lub zaprzestania dalszego wyświetlania.

Zestawienia

Okno zestawień pozwala na generowanie różnorodnych zestawień tabelarycznych i graficznych według szeregu zadanych kryteriów i sposobów prezentacji wyników.

Konfiguracja

Okno konfiguracji pozwala na globalne zdefiniowanie waluty na, której operuje aplikacja oraz styl wydruków.