Strona główna » Najczęściej zadawane pytania (FAQ) » Pytania wspólne dla wszystkich programów

Pytanie: Jak przenieść program oraz dane na nowy komputer?

POBIERZ PROGRAMY
POBIERZ PROGRAM

Odpowiedź: Aby uniknąć problemów przy przenoszeniu danych z jednego komputera na drugi (w przypadku zmiany komputera) należy ściśle trzymać się poniższej procedury zachowując jednocześnie kolejność punktów:

1) W programie na starym komputerze wykonać eksport bazy danych korzystając z opcji Dane - Eksport bazy danych do pliku... i zapisać powstały plik na zewnętrznym nośniku danych (pendrive, CD, DVD, FTP, poczta e-mail).

2) Na nowym komputerze zainstalować wersję testową programu pobierając aktualny instalator ze strony www.pakietprzedsiebiorcy.pl/download.

3) Po zainstalowaniu programu na nowym komputerze, w wersji testowej, dokonać importu pliku z kopią bazy danych (wyeksportowanego zgodnie z punktem 1) poprzez opcję Dane - Import bazy danych z pliku....

4) Należy upewnić się, że wszystkie dane zostały przeniesione prawidłowo i program w wersji testowej na nowym komputerze funkcjonuje bez błędów.

5) Na starym komputerze odinstalować program całkowicie z systemu.

6) Aktywować program na nowym komputerze posługując się zakupionym kluczem aktywacyjnym. Do aktywacji wymagane jest połączenie z Internetem. W przypadku braku możliwości aktywacji należy sprawdzić odpowiedzi dotyczące błędów aktywacji znajdujące się w tym FAQ lub skontaktować się z producentem oprogramowania korzystając z formularza kontaktu.

Uwaga! Aktywacja najnowszej wersji programu będzie możliwa tylko dla użytkowników dla których nie upłynął jeszcze rok od zakupu licencji lub którzy mają wykupione aktualizacje. W przypadku nie posiadania ważnych aktualizacji aktywacja nie będzie możliwa ze względu na brak prawa do korzystania z najnowszych wersji programu. W takiej sytuacji należy skorzystać ze starszych wersji programu lub wykupić aktualizacje.