Strona główna » Najczęściej zadawane pytania (FAQ) » Pakiet Przedsiębiorcy - Sprzedaż i Magazyn

Pytanie: Zmienił się nr naszego konta bankowego, wpisaliśmy nowe w Konfiguracji programu, ale na fakturach pojawia się cały czas stare konto.

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM

Odpowiedź: Program zapamiętuje i domyślnie wpisuje na nowej fakturze dane z ostatnio zapisanej faktury (dlatego może podpowiadać stary numer konta, mimo zmiany w Konfiguracji). Aby program zapamiętał nowy numer konta, należy wystawić nową fakturę, na niej wybrać z rozwijanej listy z numerami rachunków bankowych nowy numer konta, po czym zapisać fakturę. Na wszystkich kolejnych fakturach domyślnie będzie już pojawiał się nowy numer konta. Procedurę tę trzeba będzie powtórzyć dla innych rodzajów wystawianych dokumentów (np. faktur proforma, zaliczkowych, odwrócone obciążenie).

Mechanizm ten nie zadziała w przypadku wskazania nowego numeru konta na wcześniej wystawionej fakturze (w tym przypadku zmiana zostanie zapisana tylko dla tej jednej faktury). Aby zmiana była trwale zapamiętana (dla kolejnych dokumentów), musi być wprowadzona na nowej fakturze i zapisana.