Strona główna » Najczęściej zadawane pytania (FAQ) » Pakiet Przedsiębiorcy - Sprzedaż i Magazyn

Pytanie: W jaki sposób dodać / usunąć subkonto VAT?

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM

Odpowiedź: Aby umieścić na fakturze numer subkonta VAT, należy najpierw wpisać ten numer w zakładce Konfiguracja -> Konta bankowe w pozycji "Numer pierwszego subkonta VAT".

Aby usunąć z faktury numer subkonta VAT, należy pozostawić puste pole w pozycji "Numer pierwszego subkonta VAT":
Następnie podczas wystawiania/edytowania faktury należy wczytać w pozycji Nr konta (w sekcji Dane dotyczące płatności) z rozwijanej listy ponownie swój podstawowy numer konta i zapisać fakturę. W ten sposób wszystkie dane związane z wskazanym kontem zostaną na nowo wczytane do dokumentu (a więc także dane dot. subkonta) i pojawią się na wydruku.


Uwaga!

Program zapamiętuje i domyślnie wpisuje na nowej fakturze dane z ostatnio zapisanej faktury (dotyczy to również informacji o kontach bankowych). Dlatego też, aby ustawienia numeru konta zostały trwale zapamiętane, należy wskazać numer konta na nowo wystawianej fakturze. Na wszystkich kolejnych fakturach domyślnie będą uwzględniane nowe dane konta.
Procedurę tę trzeba będzie powtórzyć dla innych rodzajów wystawianych dokumentów (np. faktur proforma, zaliczkowych, odwrócone obciążenie).