Strona główna » Najczęściej zadawane pytania (FAQ) » Pakiet Przedsiębiorcy - Faktura VAT

Pytanie: W jaki sposób dodać / usunąć subkonto VAT?

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM

Odpowiedź: Aby umieścić na fakturze numer subkonta VAT, należy najpierw wpisać ten numer w zakładce Konfiguracja -> Konta bankowe w pozycji "Numer pierwszego subkonta VAT".

Aby usunąć z faktury numer subkonta VAT, należy pozostawić puste pole w pozycji "Numer pierwszego subkonta VAT":
Następnie podczas wystawiania/edytowania faktury należy wczytać w pozycji Nr konta (w sekcji Dane dotyczące płatności) z rozwijanej listy ponownie swój podstawowy numer konta i zapisać fakturę. W ten sposób wszystkie dane związane z wskazanym kontem zostaną na nowo wczytane do dokumentu (a więc także dane dot. subkonta) i pojawią się na wydruku.


Uwaga!

Program zapamiętuje i domyślnie wpisuje na nowej fakturze dane z ostatnio zapisanej faktury (dotyczy to również informacji o kontach bankowych). Dlatego też, aby ustawienia numeru konta zostały trwale zapamiętane, należy wskazać numer konta na nowo wystawianej fakturze i zapisać tę fakturę. Na wszystkich kolejno wystawianych fakturach będą już uwzględniane nowe dane konta.
Procedurę tę trzeba będzie powtórzyć dla innych rodzajów wystawianych dokumentów (np. faktur proforma, zaliczkowych, odwrócone obciążenie).