Strona główna » Najczęściej zadawane pytania (FAQ) » Pakiet Przedsiębiorcy - Sprzedaż i Magazyn

Pakiet Przedsiębiorcy - Sprzedaż i Magazyn - FAQ

POBIERZ PROGRAM
POBIERZ PROGRAM
Pytanie: Czy program obsługuje sprzedaż na Allegro?

Odpowiedź: W programie jest możliwość fakturowania sprzedaży z Allegro.
Aby ją uruchomić należy kliknąć Dane -> Fakturuj transakcje z Allegro:Przy pierwszym użyciu tej opcji program wysyła żądanie autoryzacji do Allegro i wyświetla kod autoryzacyjny, który należy skopiować, a następnie kliknąć link prowadzący do strony Allegro:Na stronie Allegro należy wkleić kod i przejść dalej:Następnie należy się zalogować do Allegro i potwierdzić powiązanie aplikacji Sprzedaż i magazyn ze swoim kontem Allegro:
Po zalogowaniu do Allegro, zostanie wyświetlona lista zakupów dokonanych od ostatniego logowania. Należy zaznaczyć aukcje, dla których mają być utworzone faktury w programie Sprzedaż i Magazyn, i kliknąć "Utwórz dokumenty":
Program łączy tytuły aukcji z nazwami kartotek w zakładce Towary i usługi i w ten sposób identyfikuje towary z Allegro. W przypadku, gdy tytuły aukcji różnią się od nazw produktów wpisanych w programie lub ten sam towar sprzedawany jest pod różnymi tytułami aukcji na Allegro, możliwe jest przypisanie tytułów aukcji do kartotek towarów zdefiniowanych w programie.
W tym celu w zakładce Towary i usługi należy zaznaczyć kartotekę towaru wystawianego na Allegro, kliknąć Zmień, wybrać zakładkę Allegro (z prawej strony okienka), a następnie kliknąć przycisk Dodaj i wpisać nazwę aukcji. W ten sam sposób można dodać kilku tytułów aukcji:Jeśli nie zostaną wpisane tytuły aukcji na karcie produktu, to program będzie identyfikował towary porównując tytuły aukcji pobranych z Allegro z nazwami towarów zdefiniowanymi w programie Sprzedaż i magazyn.