Strona główna » Historia zmian w programach » Faktura VAT » Rok 2016 » Wersja 3.189.2017

Faktura VAT - zmiany w wersji 3.189.2017

POBIERZ PROGRAM

(Data wydania: 16. grudnia 2016)

  • W Konfiguracji w zakładce "Dokumenty" dodano nowy parametr "Nie pozwalaj na zmiany w dokumentach zafiskalizowanych i rozliczonych" (domyślnie włączony). W przypadku gdy opcja jest zaznaczona program nie pozwala na dokonanie jakichkolwiek modyfikacji w dokumentach, które zostały już zafiskalizowane lub rozliczone częściowo lub w całości. Wyłączenie opcji powoduje, że program wyświetla ostrzeżenie, ale umożliwia dokonanie modyfikacji.
  • Umożliwiono zaznaczanie kilku dat lub elementów na drzewach filtrów bocznych na oknach "Rejestr dokumentów" oraz "Kartoteki i usługi". Aby zaznaczyć więcej niż jeden element na liście i drzewie należy go kliknąć z wciśniętym na klawiaturze klawiszem Ctrl lub Shift.
  • Umożliwiono realizację dokumentu "Zamówienie" lub "Zamówienie walutowe" na podstawie oferty. W celu szybkiego sporządzenia zamówienia z oferty należy zaznaczyć daną ofertę, kliknąć prawy przycisk myszy i wybrać opcję "Realizuj dokument...".
  • W dokumentach "Oferta" oraz "Oferta walutowa" zmieniono oznaczenie "Termin płatności" na "Oferta ważna do". Dotyczy to zarówno okna dokumentu jak i wydruków.
  • Usprawniono mechanizm kopiowania dokumentów. Dotychczas kopiowane dokumenty zachowywały daty dokumentów kopiowanych. Obecnie podczas wklejania dokumentów ze schowka dokumenty wklejone mają nadawane aktualne daty wystawienia oraz sprzedaży jak również względem aktualnej daty liczona jest data terminu płatności.
  • Usprawniono działanie podglądu wydruku. W przypadku dostępnej zbyt małej ilości pamięci do wygenerowania podglądu wydruku program próbuje utworzyć podgląd obniżając jakość grafiki podglądu.

Zmiany w późniejszej wersji 3.190.2017 z dnia 30. grudnia 2016

Poprawiono stabilność, ergonomiczność oraz szybkość pracy aplikacji. Więcej informacji...

Zmiany we wcześniejszej wersji 3.188.2017 z dnia 2. grudnia 2016

Umożliwiono zdefiniowanie osobno dla każdego rodzaju dokumentów dodatkowego oznaczenia lub numeru oraz umożliwiono wysyłkę do samego siebie kopii wiadomości zawierającej rachunek w załączniku.  Więcej informacji...