Strona główna » Aktualności

Nowa wersja JPK na żądanie

POBIERZ PROGRAMY

(dodane dnia 2019-07-01)

Nowa wersja JPK na żądanieOd 1. lipca 2019 obowiązuje nowa wersja pliku JPK na żądanie - JPK_FA (2). Faktury wystawione przed tą datą muszą być wysyłane od 1. lipca według nowej struktury. Wszystkie programy Pakiet Przedsiębiorcy są dostosowane do nowej wersji schematu i generują pliki zgodne z aktualnymi wytycznymi.

JPK_FA to plik zawierający konkretną fakturę lub zbiór faktur. Oprócz podstawowych informacji takich daty wystawienia i dostarczenia towarów lub wykonania usługi, danych kontrahenta czy kwotach zawiera także informacje szczegółowe na temat sprzedanych towarów i usługach takie jak nazwy, ceny jednostkowe, ilości, jednostki miary. W przeciwieństwie do pliku JPK_VAT pliki JPK_FA wysyłane są wyłącznie na żądanie organów kontroli skarbowej.

W przypadku gdy organ podatkowy, w toku postępowania podatkowego, czynności sprawdzających lub kontroli podatkowej zażąda przekazania jednej lub kilku plików JPK_FA, podatnik ma nie mniej niż 3 dni na udostępnienie wymaganej struktury.

Poniżej znajdują się linki do FAQ z instrukcjami jak wygenerować plik JPK na żądanie urzędu skarbowego z użyciem poszczególnych programów Pakiet Przedsiębiorcy: